УГОСТИЛИ СМО ПРИЈАТЕЉЕ ИЗ ДОЊЕ ГУШТЕРИЦЕ

Четврту годину заредом ОШ „Жарко Зрењанин“ учествује у акцији „Свим срцем за осмех детета“ коју организује Удружење грађана „Нови Сад“ у сарадњи са нашом школом и ОШ „Душан Радовић“ из Новог Сада. Четрдесет другара из ОШ „Кнез Лазар“ из Доње Гуштерице, са Косова и Метохије, били су гости наше две школе у периоду од 21. до 29. јануара 2018. Ученице наше школе, њих 21, угостило је у својим домовима исто толико другара са Космета и на томе се искрено захваљујемо њима и њиховим родитељима.
Заједно са својим гостима обилазили смо Нови Сад, Петроварадинску тврђаву, Сремске Карловце, манастире у Ковиљу, Каћу, Старом и Новом Хопову, били смо на Фрушкој гори. Дружили смо се са стонотенисерима параолимпијцима, одбојкашима и фудбалерима „Војводине“, ишли на клизање, биоскоп. Гледали смо представу у Позоришту младих, имали књижевни сусрет у Градској библиотеци, предавање на Спенсу о сајбер безбедности, присуствовали снимању „Државног посла“. Били смо примљени у Градској кући, имали опроштајну журку у хотелу „Нови Сад“.
Сваки дан је био испуњен занимљивим садржајима и лепим дружењем. О томе сведоче многобројне фотографије.
Медији су и ове године пратили наше дружење.

Слађана Војновић

Деца са Kосова и Метохије у Новом Саду (Инфо пулс, РТВ Делта, 24. 1. 2018.)

Деца са Косова и Метохије у посети Новом Саду (Објектив, НС ТВ, 24. 1. 2018.)

Разбибрига за малишане са Космета у Новом Саду (РТВ1, 24. 1. 2018.)

Пријем за децу са Косова у Градској кући (Инфо, Канал 9, 24. 1. 2018.)

Малишани са Косова у посети Новом Саду (Радио 021, 24. 1. 21018.)
Основци са Косова и Метоије посетили Градску кућу (Мој Нови Сад, 24. 1. 2018.)
У посету нашем граду допутовала деца са Косова (Објектив, НС ТВ, 21. 1. 2018.)
Новосадски основци угостили вршњаке са Косова и Метохије (Moj Novi Sad, 22. 1. 2018.)