„ИТ караван 2“ и ФТН угостили наше ђаке

ИТ караван 02“ на је Факултету техничких наука у Новом Саду22.маја угостио наше ђаке и наставнике. Презентацији су присуствовали ученици петих разреда са одељенским старешинама и наставнице информатике и рачунарства. Ученицима  наше школе је приређена интерактивна презентација о правилима безбедног коришћења интернета, безбедоносним ризицима употребе интернета и друштвених мрежа и употреби информационо комуникационих технологија и роботике у образовању.Презентацију су водили глумац и музичар Бојан Ивковић, психолог и стручњак за дигиталне комуникације Ана Мирковић, и инспектор МУП-а Раде Вуковић, а инструктори из удружења „Едулаб“ одржали су радионицу роботике за ђаке.

Овом приликом представнику наше школе уручен је едукативни сетлего роботакоји ће се користити у настави информатике и рачунарства.

„Циљ кампање ИТ караван је да упозоримо децу на опасности које постоје на интернету, али и да их мотивишемо да користе нове технологије за унапређивање својих талената и способности“, истакла је државни секретар у Министарству трговине, туризма и телекомуникација Татјана Матић.

Ученике је поздравио и декан Факултета техничких наука, Раде Дорословачки.

Кампања Министарства трговине, туризма и телекомуникација, за паметну и безбедну употребу нових технологија „ИТ караван“ покренута је 2016. године, а ове године спроводи се од 12. априла до 25. маја, са партнерима Министарством просвете, науке и технолошког развоја, Министарством унутрашњих послова, организацијом „Save the Children“ за северозападни Балкан и компанијом „Microsoft“.