XXXXII МАТЕМАТИЧКИ ТУРНИР 2016 – ЕКИПНО ПРВЕНСТВО ОСНОВНИХ ШКОЛА РЕПУБЛИКЕ СРБИЈЕ У МАТЕМАТИЦИ

Математичка олимпијада основних школа Републике Србије
Републичко такмичење

У Београду је 14. маја одржана математичка олимпијада основних школа Републике Србије. Учествовале су 109 екипе.

Екипа наше школе коју су чинили :

1. IV разред Tијана Тривуновић
2. V  разред Марко Сладојевић
3. VI разред Веселин Рогановић
4. VII разред Димитрије Илић
5. VIII разред Теодора Станишић

освојила је II награду
У појединачној конкуренцији:
Tијана Тривуновић је освојила II награду,
Марко Сладојевић је освојио II награду
Димитрије Илић
је освојио II награду,  

Ученике је водила:
Александра Милошевић
наставник математике

Oпштинско такмичење у одбојци за ученике 5. и 6. разреда

2

У уторак, 24.05.2016. у ОШ „Прва војвођанска бригада“ је одржано општинско такмичење у одбојци за ученике 5. и 6. разреда.

1

Наше девојчице се нису пласирале у финални део турнира иако су показале веома лепу игру, а дечаци су освојили 1. Место и златну медаљу.

Свим ученицима честитамо!!!

Прво место на међународном такмичењу из енглеског језика у Италији

Владимир Бујак VI-7 се пласирао на међународно такмичење у Италији које се одржало 15.05.2016. у месу Лидо ди Јесоло. Од 12 кандидата за његову Hippo 2 категорију он је био први и имао 99.1% на тесту.

На такмичењу је учествовало највише земаља до сада (11) i oкo 14000 учесника. Њих 80 је имало прилику да се тамичи у Италији.

tabela-italija-takmicenje-engleski

Pезултати такмичењa, АТЛЕТИКА, ГИМНАСТИКА, ПЛИВАЊЕ, – MAJ

  1. 04.2016. АТЛЕТИКА – општинско и окружно првенство за ученике од 1.-4. и 5.-6. разреде. За ученике 7.-8. разреда такмичење је одржано 14.04.2016. Постигнути су следећи резултати:

Од 1.-4. и 5.-6. разреда:

  • Срђан Чапко 4-2 / скок удљ – 3.место
  • Павле Дејанић 4-5 / скок удаљ – 1.место
  • Сара Божин 6-4 / 60м – 2.место
  • Анђела Пејаковић 6-4 / скок увис – 1.место
  • Латар Олушки 6-3 / скок удаљ – 3.место
  • Маша Беванда 6-3 / скок удаљ – 1.место
  • Стефан Бањац 6-7 / 600м – 4.место

Ови ученици су се пласирали на међуокружно такмичење.

За 7.-8. разреде:

  • Данило Видаковић 8-4 / 100м – 2.место
  • Марија Папић 7-3 / скок увис – 1.место
  • Маша Беванда 6-3 / 100м – 1.место
  • Борис Иванов 8-1 / 300м – 3.место
  • Димитрије Певач 8-4 / 800м – 2.место
  • Никола Мујановић 8-1 / скок увис – 1.место
  • Мушка штафета 4×100м (Видаковић, Мујановић, Егић, Иванов) – 1.место
  • Женска штафета 4×100м (Дејанић, Папић, Божин, Беванда) – 1.место
  • Мушка екипа (Видаковић Данило 8-4, Иванов Борис 8-1, Певач Димитрије 8-4, Олушки Лазар 6-3, Мујановић Никола 8-1, Тарасенко Сергеј 8-1, Егић Никола 8-4) – 1.место
  • Женска екипа ( Беванда Маша 6-3, Бјековић Анђела 7-2, Бојовић Ива 7-, Дејанић Лана 7-, Папић Марија 7-3, Милићевић Нина 8-6, Божин Сара 6-4) – 1.место.

Обе екипе су се пласирале на међуокружно такмичење.

  1. 05.2016.  АТЛЕТИКА – међукружно првенство за ученике од 1.-4. и 5.-6. Разреде и ученике 7.-8. разреда такмичење. Постигнути су следећи резултати:

Од 1.-4. и 5.-6. разреда:

  • Срђан Чапко 4-2 / скок удљ – пласман на X олимпијске игре ученика
  • Павле Дејанић 4-5 / скок удаљ – пласман на X олимпијске игре ученика
  • Сара Божин 6-4 / 60м – пласман на X олимпијске игре ученика
  • Анђела Пејаковић 6-4 / скок увис – 2.место
  • Латар Олушки 6-3 / скок удаљ – пласман на X олимпијске игре ученика
  • Маша Беванда 6-3 / скок удаљ – 3.место

За 7.-8. разреде:

  • Данило Видаковић 8-4 / 100м – 3.место
  • Марија Папић 7-3 / скок увис – 1.место – пласман на X олимпијске игре ученика
  • Борис Иванов 8-1 / 300м – 3.место
  • Никола Мујановић 8-1 / скок увис – 1.место – пласман на X олимпијске игре ученика
  • Мушка штафета 4×100м (Видаковић, Мујановић, Егић, Иванов) – 1.место
  • Женска штафета 4×100м (Дејанић, Папић, Божин, Беванда) – 2.место
  • Мушка екипа (Видаковић Данило 8-4, Иванов Борис 8-1, Певач Димитрије 8-4, Олушки Лазар 6-3, Мујановић Никола 8-1, Тарасенко Сергеј 8-1, Егић Никола 8-4) – 2.место
  • Женска екипа ( Беванда Маша 6-3, Бјековић Анђела 7-2, Бојовић Ива 7-, Дејанић Лана 7-, Папић Марија 7-3, Милићевић Нина 8-6, Божин Сара 6-4) – 2.место.
  1. X олимпијске игре ученика Републике Србије су одржане у Врању од 9. до 15. маја 2016. Ученици наше школе су остварили следеће резултате:
  • ГИМНАСТИКА (дечаци 5.-6.разред):

Дејановић, Дејановић, Бањац Стефан 6-7 – 5.место

  • ПЛИВАЊЕ:
  • Кедић Александар 4 – 50м леђним стилом
  • Попадић Никола 7-1 – 50м прсним стилом – 2. Место
  • Рогановић Веселин 6-1 – 50м прсно
  • Ждеро Маринко 6-1 – 50м краул – 3. Место
  • Нинковић Милица 8-4 – 50м леђно – 1. Место
  • АТЛЕТИКА
  • Марија Папић 7-3 / скок увис – 3.место
  • Никола Мујановић 8-1 / скок увис – 2.место
  • Срђан Чапко 4-2 / скок удљ – 4. место
  • Павле Дејанић 4-5 / скок удаљ – 2. место
  • Сара Божин 6-4 / 60м – 1. место
  • Анђела Пејаковић 6-4 / скок увис – 3. место
  • Лазар Олушки 6-3 / скок удаљ – 2. место
  • Маша Беванда 6-3 / скок удаљ – 3.место

downloadPезултати такмичењa, АТЛЕТИКА, ГИМНАСТИКА, ПЛИВАЊЕ,  – MAJ

ВЕЛИКИ УСПЕХ МЛАДОГ МАТЕМАТИЧАРА НАШЕ ШКОЛЕ НА РЕПУБЛИЧКОМ ТАКМИЧЕЊУ ИЗ МАТЕМАТИКЕ ЗА ШКОЛСКУ 2015/2016. годину

Републичко такмичење из математике одржано је  од  22 – 24. априла 2016. године у Суботици.

Ученик 6. разреда наше школе Веселин Рогановић  освојио је 3. награду.

Честитамо ученику  на постигнутом резултату!

 

                                           СТРУЧНО ВЕЋЕ МАТЕМАТИКЕ

САТНИЦА ОКРУЖНОГ ТАКМИЧЕЊА ИЗ ФИЗИКЕ 10.4.2016.

време дешавање место
до  9,30 h Окупљање ученика и њихових наставника Улазни хол школе
9,30 h Директор школе отвара такмичење Улазни хол
9,30 – 10,00 Ученици се размештају у учионице Учионице на првом спрату школе
10,00 – 12,30 Ученици раде задатке Учионице на првом спрату
10,00 – 12,30          Наставници имају слободне активности Зборница школе
12,30 – 12,45 Ученици напуштају учионице и школу  
 

12,30 – 16,00

 

Комисија прегледа задатке

Учионице географије, немач-ког и историје на првом спрату школе
16,00 – 16,30 Жалбе Учионица немачког на првом спрату школе
око 16,00 h Крај такмичења и коначни резултати На улазним вратима школе и блогу школе: www.zarkozrenjanin.wordpress.com

САТНИЦА ОКРУЖНОГ ТАКМИЧЕЊА ИЗ ФИЗИКЕ 10.4.2016.

САТНИЦА ОКРУЖНОГ ТАКМИЧЕЊА ИЗ ФИЗИКЕ 10.4.2016.

време дешавање место
до 9,30 h Окупљање ученика и њихових наставника Улазни хол школе
9,30 h Директор школе отвара такмичење Улазни хол
9,30 – 10,00 Ученици се размештају у учионице Учионице на првом спрату школе
10,00 – 12,00 Ученици раде задатке Учионице на првом спрату
10,00 – 12,00 Наставници имају састанак подружнице ДФС-а Зборница школе
12,00 – 12,15 Ученици напуштају учионице и школу
12,00 – 15,30 Комисија прегледа задатке Учионице географије, немач-ког и историје на првом спрату школе
15,30 – 16,00 Жалбе Учионица немачког на првом спрату школе
око 16,00 h Крај такмичења и коначни резултати На улазним вратима школе и сајту школе: