„Мислиша 2015“

 

На математичком такмичењу „Мислиша 2015“ ученици четвртог разреда освојили су:

 

другу награду Сладојевић Марко IV5 и Курешевић Лука IV1                          

похвале:

Антић Катарина IV3

Бојанић Катарина IV2

Вуковић Дуња   IV2

Ђурић Анастасија   IV2

Заложник Павле IV3

Јеромела Лазар IV1

Коларов Ана IV2

Остојић Катарина IV2

Петковић Ања IV3

Попадић Емилија IV6

Ружић Јана IV5

Чабрило Димитрије IV4

Шћепановић Предраг IV3

Oпштинско такмичењe из математике школске 2014/2015.г. – ученици четвртог разреда

На општинском такмичењу из математике школске 2014/2015.г. ученици четвртог разреда освојили су:

прво место – Сладојевић Марко IV5

прво место – Курешевић Лука IV1

треће место – Ружић Јана IV5 .

 

На окружном такмичењу из математике школске 2014/2015.г. ученици четвртог разреда освојили су:

прво место – Сладојевић Марко IV5

друго место – Курешевић Лука IV1

похвалу – Ружић Јана IV5 .

 

Ученике четвртог разреда је припремала проф. разредне наставе Снежана Мандић.

ВЕЛИКИ УСПЕХ МЛАДИХ МАТЕМАТИЧАРА НАШЕ ШКОЛЕ НА ОКРУЖНОМ ТАКМИЧЕЊА ИЗ МАТЕМАТИКЕ ЗА ШКОЛСКУ 2014/2015.

На Окружном такмичењу из математике одржаном 28.03.2015. године ученици наше школе су остварили следеће резултате:

ПЕТИ РАЗРЕД:

Веселин Рогановић I   место
Бојана Милосављевић II место
Тамара Анђушић II место
Јован Рацков III место
Јован Јовановић похвала

 

СЕДМИ РАЗРЕД:

Радомир Бркић II место
Теодора Станишић III место
Предраг Ожеговић похвала

 

OСМИ РАЗРЕД:

Марко Полић III место

 

Честитамо ученицима на постигнутим резултатима!

 

АКТИВ НАСТАВНИКА МАТЕМАТИКЕ

Целокупне листе се могу наћи на сајту Друштва наставника математике основних школа Нови Сад –  http://www.dmosns.edu.rs

Резултати које су наши ученици постигли на такмичењима

Такмичење из информатике и рачунарства: Тесла инфо куп 2015.
На општинском такмичењу трећепласирани су Николет Глесер 8.разред и Никола Филипић 7.разред.
На регионално такмичење су се пласирали и Никола Роквић 7.разред и Драгана Пујић 8.разред.(9.место)
Енглески језик
Мирјана Дамјановић VIII 5 – уучешће на окружном такмичењу
Никола Грбовић VIII 6 – пласирао се на републичко такмичење

Српски језик

Општинско такмичење

5. разред

Игор Ердевик 20 бодова 1. место                           Анђелија Петревски

Тијана Остојић 16 бодова 3. место                         Снежана Мушицки

Миа Конаков 16 бодова 3. место                            Татјана Лекић

Бојана Милосављевић 16 бодова 3. место              Снежана Мушицки

Ивана Ћосић 15 бодова (учешће)                           Сузана Утјешановић

Анђела Пејаковић 12 бодова (учешће)                    Анђелија Петревски

Николина Тошић 11 бодова (учешће)                      Анђелија Петревски

 

6. разред

Јелена Ожеговић 17. бодова 2. место                    Зорица Николић

Марија Ђурић 16. бодова 3. место                          Зорица Николић

Јелена Којадиновић 15. бодова (учешће)               Зорица Николић

Јована Пуртић 14. бодова (учешће)                        Драгослава Жутић

Никола Јакшић 13. бодова (учешће)                      Анђелија Петревски

Марија Мургашки 13. бодова (учешће)                   Драгослава Жутић

Марија Мркушић 13. бодова (учешће)                     Драгослава Жутић

Анђела Милошевић 13. бодова (учешће)                 Драгослава Жутић

Катарина Ратковић 13. бодова (учешће)                  Драгослава Жутић

Ива Ружић 13. бодова (учешће)                               Драгослава Жутић

Мила Срђевић 10. бодова (учешће)                          Драгослава Жутић

 

7. разред

 

Теодора Станишић 19. бодова 1. место                  Татјана Лекић

Милица Живанчевић 16. бодова 3. место                Татјана Лекић

Радомир Бркић 14. бодова (учешће)                        Анђелија Петревски

Тиса Лекић   12. бодова (учешће)                           Снежана Мушицки

Предраг Ожеговић 12. бодова (учешће)                  Анђелија Петревски

Доротеја Антић 11. бодова (учешће)                        Снежана Мушицки

 

8. разред

 

Стефан Топалов 18. бодова 2. место                        Зорица Николић

Милица Ранин 18. бодова 2. место                            Зорица Николић

Вања Ристановић 18. бодова 2. место                       Зорица Николић

 

Књижевна олимпијада

Општинско такмичење

 

7. разред

 

Теодора Станишић 20. бодова 1. место                     Татјана Лекић

Милица Живанчевић 18. бодова 2. место                   Татјана Лекић

 

8. разред

Николет Глесер 19. бодова 1. место                         Зорица Николић

Ива Штевин 19. бодова 1. место                              Зорица Николић

Милица Филиповић 17. бодова 2. место                    Зорица Николић

Сара Јокић 14. бодова (учешће)                               Зорица Николић

Јована Цветковић 12. бодова (учешће)                     Сузана Утјешановић

Окружно такмичење

7. разред

Теодора Станишић 18. бодова 2. место                      Татјана Лекић

Милица Живанчевић 15. бодова (учешће)                   Татјана Лекић

 

8. разред

Николет Глесер 18. бодова 2. место                            Зорица Николић

Ива Штевин 17. бодова 2. место                                  Зорица Николић

Милица Филиповић 12. бодова (учешће)                       Зорица Николић

 

Рецитатори

 Милица Милијановић, 3. разред
Градско
Окружно
Пласман на покрајински ниво такмичења

 

ВЕЛИКИ УСПЕХ МЛАДИХ МАТЕМАТИЧАРА НАШЕ ШКОЛЕ НА ОПШТИНСКОМ ТАКМИЧЕЊА ИЗ МАТЕМАТИКЕ ЗА ШКОЛСКУ 2014/2015.

На Општинском такмичењу из математике одржаном 28.02.2015. године ученици наше школе су остварили велики успех.

ПЕТИ РАЗРЕД:

Веселин Рогановић I место
Лука Крстић I место
Јован Јовановић II место
Бојана Милосављевић II место
Јован Рацков II место
Тамара Анђушић III место

 

ШЕСТИ РАЗРЕД:

Димитрије Илић II место

 

СЕДМИ РАЗРЕД:

Теодора Станишић I место
Радомир Бркић III место
Предраг Ожеговић похвала

 

Честитамо ученицима на постигнутим резултатима и пласману на Окружно такмичење из математике.

АКТИВ НАСТАВНИКА МАТЕМАТИКЕ

Општинско такмичење из математике

28.3.2015. у ОШ “Никола Тесла” у Нoвoм Саду одржано је општинско такмичење из математике на коме су учествовали ученици трeћег разреда наше школе које је припремала учитељица Марина Бечелић.
Коначни резултати са општинског такмичења из математике за ученике III можете преузети …овде…

КРЕАТИВНА ШКОЛА 2013/2014 – прво место у категорији од I до IV разреда

КРЕАТИВНА ШКОЛА 2013/2014

Рад који је освојио прво место у категорији од I до IV разреда

Биљка на слици, слика на телефону, телефон на часу (Свет око нас)

Нада Пуртић, ОШ „Жарко Зрењанин“, Нови Сад

      Љиљана Јовановић, ОШ „Жарко Зрењанин“, Нови Сад

Креативна школа“ је део Мicrosoft програма „Партнер у учењу“ који се остварује у 115 земаља света.

Конкурс „Креативна школа 2013/2014“ био је намењен наставницима и стручним сарадницима у основним и средњим школама у Републици Србији, чији радови представљају примере добре праксе наставе и остваривања образовно-васпитних циљева применом информационих технологија.

У конкуренцији од 99 радова, пристиглих у ову категорију, наше колегинице, Нада и Љиља, освојиле су прву награду,таблет са Windows оперативним системом за оба члана екипе.

Наставница Нада се такмичила и у категорији од V до VIII где је жири прегледао119 радова. Била је члан екипе која је освојила друго место у овој категорији.

Путујемо са Наполеоном (Историја)

  • Вера Исаиловић, ОШ „Стеван Чоловић“, Ариље
  • Нада Пуртић, ОШ „Жарко Зрењанин“, Нови Сад

Поносни смо што наше креативне, вредне и иновативне наставнице освајају овакве награде и на најбољи начин презентују нашу школу.

Честитамо и желимо им још много успеха у раду!

Мислиша 2014

Резултати ученика трећег разреда на такмичењима из математике школске 2013/14.године

На општинском такмичењу из математике прво место освојили су Сладојевић Марко из III5 и Јеромела Лазар из III1  и друго место Шћепановић Предраг из III3 .

На математичком такмичењу „Мислиша 2014“ ученици трећег разреда освојили су:

 прву награду Сладојевић Марко III5    

 другу награду Јеромела Лазар III1                                                               

трећу награду Бојанић Катарина   III2 и  Курешевић Лука  III1  

Похвале:

Барбуловић Даниел III4

Бугарски Давид III2

Влачић Мила   III1

Вуковић Дуња   III2

Ђурић Анастасија   III2

Кнежевић Игор   III5

Коларов Ана   III2        

Марковић Огњен   III2      

Мор Стефан   III5

Николић Јован   III3

Остојић Катарина   III2

Петковић Ања   III3

Попадић Емилија  III6

Ружић Јана III5

Слијепчевић Павле   III2

Чабрило Димитрије   III4

Шћепановић Предраг III3

Другу награду на Републичком финалу

математичког такмичења “Мислиша 2014“ освојио је ученик Сладојевић Марко из III5

Ученике трећег разреда су припремале проф. разредне наставе Снежана Мандић и Марија Ранић.

XXXX МАТЕМАТИЧКИ ТУРНИР 2014

XXXX МАТЕМАТИЧКИ ТУРНИР 2014
ЕКИПНО ПРВЕНСТВО ОСНОВНИХ ШКОЛА РЕПУБЛИКЕ СРБИЈЕ У МАТЕМАТИЦИ

(Математичка олимпијада основних школа Републике Србије)

Републичко такмичење

У Београду је 25. маја одржана математичка олимпијада основних школа Републике Србије. Учествовале су 101 екипе.

Екипа наше школе коју су чинили :

  IV разред Лука Крстић
  V разред Димитрије Илић
  VI разред Теодора Станишић
  VII разред Mарко Полић
  VIII разред Андрија Бошњаковић

 освојила је I награду и проглашена за :

најуспешнију екипу−школу (екипног првака Србије у математици у категорији ОШ за 2014. годину)

награда је персонални рачунар-лаптоп

 У појединачној конкуренцији:

Лука Крстић је освојио II награду,

Димитрије Илићје освојио III награду,

Tеодора Станишић је освојила III награду, а

Марко Полић и Андрија Бошњаковић похвалу.

 Ученике је водила: Александра Милошевић наставник математике