Свим срцем за осмех детета

Имали смо задовољство и радост да захваљујући гостопримству пет ученица седмих и осмог разреда наше школе угостимо девојчице са Косова и Метохије, из Општине Штрпце, у периоду од 25. до 31. јануара ове године. Организатор овог гостовања је било Српско одељење Међународног јавног фонда јединства православних народа а поред наше школе у овом пројекту је учествовала и ОШ „Душан Радовић“ која је угостила двадесет пет ученика. Овај пројекат се звао „Свим срцем за осмех детета“. Програм гостовања је био богат и занимљив. Гости су заједно са домаћинима обишли Нови Сад, Петроварадинску тврђаву, Сремске Карловце, ишли су у биоскоп и позориште, на пливање, клизање, стони тенис… Сваки дан је био испуњен разноврсним садржајима и што је још важније – лепим дружењем гостију и домаћина.

Слађана Војновић