Еразмус+ пројекат „Where border divides, culture unites“ КОНКУРС ЗА ВИРТУЕЛНУ МОБИЛНОСТ УЧЕНИКА ОСНОВНЕ ШКОЛЕ „ЖАРКО ЗРЕЊАНИН“

Драга децо,

Уколико волите да се дружите, комуницирате са вршњацима из других држава, учите о својој и другим градовима и културама ово је конкурс за вас!

У оквиру пројекта са школама из Словеније и Хрватске организује се виртуелно дружење сваког месеца по један дан. Учесници виртуелне мобилности се директно пласирају за учешће на физичкој мобилности (плаћено путовање у Шибеник или Рогашку Слатину кад епидемиолошка ситуација дозволи).

Срећно!

Услови конкурса:

1. Ученик похађа током школске 2020/2021.године шести, седми или осми разред;

2. Ученик има примерно владање (5);

3. Ученик  има  закључену одличну оцену (5) из енглеског језика и да је комуникативан  на енглеском језику, што ће се утврдити приликом интервјуа на енглеском језику за кандидате који имају највише поена путем Google MEET-a

4. Ученик поседује информатичку писменост коју може да примени у процесу мобилности(што потврђује и својим резултатом приликом израде теста);

5. Ученик је заинтересован за рад у тиму, да ангажовано доприноси раду групе;

6. Ученик треба да напише кратко мотивационо писмо (не дуже од једне куцане странице) у коме образлаже зашто би се укључио у мобилност;

7. Ученик је спреман да учествује у активностима преко онлине апликације ZOOM и поседује рачунар, камеру и микрофон (уколико не поседује активност ће се организовати у школи за тог ученика)

Одабир ученика

Комисија коју ће именовати Пројектни тим школе ће одабрати 8 ученика који ће  учествовати у пројекту на основу следећих критеријума:

•     Оцена из владања (5 бодова)

•     Закључна оцена из енглеског језика (5 бодова)

•     Број бодова на интервјуу из енглеског језика (број бодова од 1 до 10)

•     Број бодова на тесту знања из информатике -ПП презентације (број бодова од 1 до 15)

•     Број бодова на основу квалитета мотивационог писма (број бодова од 1 до 15)

•      Сагласност родитеља о мобилности ученика

Максималан број бодова које ученик може да оствари је 50.

Конкурс је отворен од 22.02.2021. до 26.02.2021.

Резултати конкурса ће бити објављени 01.03.2021. у 13 часова на сајту школе и на ФБ страници.

Учешће ученика у пројекту

• Родитељи одабраних ученика ће потписати Сагласност родитеља

• Ученик  је обавезан да учествује у активностима виртуелне мобилности у организацији школе из Словеније преко апликације ZOOM у четвртак 04.03.2021. у трајању од 9:00 до 13:00.

Начин пријављивања:

пријављивање је преко онлине формулара који сви ученици добијају на емаил. У оквиру формулара се пише мотивационо писмо. Линк са тестом PowerPoint-а ће добити ученици који су се пријавили да учествују у конкурсу преко онлине формулара. Интервју на енглеском језику за кандидате који имају највише поена биће одржан путем Google MEET-a у четвртак 25.02.2021.  у 19:00.  Кандидати ће добити позив за интервју- линк путем емаила;

Пројекат се реализује током школске 2020/2021. године и одобрен је за финансирање у оквиру Еразмус+ програма Европске уније као компонента КА 229.