МОБИЛНОСТ наших ученика у партнерској школи у Ноћера Умбрију, Италија

У оквиру Ерасмус+ пројекта стратешког партнерства „21st century skills and CLIL for learning
about Cultural heritage“ Акроним CLIL4CH, у периоду од 2 до 9. маја 2023. ученици и наставници школе су боравили у Институту Данте Алигијери из Ноћера Умбра заједно са вршњацима из ОШ 13 из Темишвара. Циљ мобилности је био упознавање са личности и делом великог италијанског писца и песника Данте Алигијерија кроз CLIL час и кроз прављење сценографије за филм који су ученици снимали у сарадњи са позоришним редитељем, сарадником школе из Италије.
Такође су упознали и италијанску културу кроз виртуелну реалност кроз игрицу у школи као и посету кроз посету музејима и галеријама у Фиренци и Перуђи. Поред богатог културног програма у оквиру мобилности ученици су имали прилике и да разговарају са мештанима и кроз боравак у породицама ученика домаћина ближе упознају специфичности живота и рада у Италији, као и ове размене. Учествовало је пет ученица осмог разреда: Дуња Ачански, Лена Јовановић, Ксенија Пилиповић и Јована Симић у пратњи наставнице енглеског језика Милане Рангелов и наставнице грађанског васпитања Александре Спасић, координатора пројекта.