ОШ „Жарко Зрењанин” најбоља на завршном квизу „Здравље је највеће богатство”, који организује Црвени крст Новог Сада

ОШ „Жарко Зрењанин” најбоља у квизу – I место

Tакмичари:Милица Ђурић IV4,Тијана Тривуновић IV5, Вишња КекићIV7, учитељица Милка Барјактаровић

Шта је здравље, а шта болест, шта су витамини и минерали, шта све подразумева физичка активност, а шта лична хигијена,које све изреке постоје о менталном здрављу, зашто су важни сан и одмор, шта значи безбедно понашање или који су поступци у пружању прве помоћи – била су нека од питања на завршном квизу „Здравље је највеће богатство”, који Црвени крст Новог Сада организује, а намењен је ученицима четвртог разреда основних школа.

После школског, отишли смо на међушколско такмичење где је наша екипа била најбоља од дванаест школа. Уследило је  финално,2. јуна 2016. године у Позоришту младих, на којем су учествовале три најбоље школе – „Жарко Зрењанин”, „Милош Црњански” и „Ђура Јакшић” из Каћа. Након четири рунде од по четири питања титулу победника однела је наша школа са 388 бодова.

У паузама квиза мађионичар Милан Воларев је уз асистенцију деце изводио мађионичарске трикове.

ЧЕСТИТАМО!