Пилатес лопта као столица

У нашу школу су стигле пилате лопте, али не за наставу физичког. : )

Пилатес лопте су у учионици ИНФОРМАТИКЕ И РАЧУНАРСТВА.
Након читања чланака о предности коришћења лопти уместо столица а свесна чињенице да нам деца дуго времена седе, дошла сам на идеју да са ученицима учествујем на новогодишњем вашару који се традиционално одржава сваког децембра у холу наше школе и да сав сакупљен новац искористимо за куповину лопти различитих димензија које би сви ученици могли да користе.

Седењем на лопти се изводи мини растезање и вежбе за учвршћивање мишића, побољшава се осећај за равнотежу и брзина реакције мишића. То је непрекидан тренинг ниског интензитета за трбушне мишиће и побољшава се доток крви.
Општи утисак је да деца кад седе(скакућу) на лоптама су срећнија и опуштенија. Улазе у учионицу са великим осмехом а излазе још задовољнија.
На жалост немамо довољно лопти за све, али надамо се да ће бити прилике да их још набавимо.
Хвала родитељима што су нас подржали на вашару и свој деци која су уложила велики труд на вашару, без њих ово не би било могуће!

Наставница Мирјана Тунгуз