Предавање Карикатура: настанак и развој карикатуре кроз векове

У оквиру eTwinning пројекта Математика кроз стрип и карикатуру мАрт2022, наша школа је 17. марта организовала предавање на тему Карикатура: настанак и развој карикатуре кроз векове.

Позвали смо у госте господина Маравић Горана, врсног познаваоца и награђиваног аутора двотомног дела о карикатури са простора некадашње Југославије, који се овом темом бави више од 40 година. Током веома занимљивог онлајн предавања, слушаоци су имали прилику да виде и илустрације које ће тек бити објављене у наредној енциклопедији коју припрема предавач.

Заинтересовани учесници пројекта из Републике Хрватске, Републике Северне Македоније и наше земље, су написали многе похвале, а гост је током излагања одговорио и на питања која је припремила новинарска секција наше школе.

Предавач: Г. Маравић